تبلیغات
کلبه عشق من و تو - مطالب مهر 1395

تماشا کنید : فرار ربات روسی از آزمایشگاه به خیابان !

سه شنبه 13 مهر 1395 09:49 ب.ظ

 

تماشا کنید : فرار ربات روسی از آزمایشگاه به خیابان !

 • تماشا کنید : فرار ربات روسی از آزمایشگاه به خیابان !

  به تازگی یک روبات از آزمایشگاهی در روسیه خارج و باعث بروز ترافیک در سطح شهر شده است.افرادی که در آن محل حاضر بودند چند ویدیو از این ربات روسی فراری تهیه کرده اند که در ادامه مطلب شما را به دیدن دو ویدیو از این ماجرا دعوت می کنیم.

  دانشمندان شرکت پروموبوت در شهر پرم روسیه به این روبات یاد داده بودند که چطور به طور مستقل حرکت کند اما این روبات پس از آن که مهندس این مرکز یادش رفت در ورودی را ببندد از آزمایشگاه خارج شد.این روبات پس از خروج از این مرکز علمی وارد کوچه‌ای در نزدیکی همان محل شد و پس از پیمودن نزدیک به ۵۰ متر، باطری‌اش تمام شد.

  ربات روسی

  ویدیوهایی از این ربات روسی را که در وسط خیابانی شلوغ ترافیک ایجاد کرده بر روی اینترنت و یک شبکه تلویزیونی محلی منتشر شده که در ادامه تماشا خواهید کرد.

  یک مهندس این آزمایشگاه این روبات را بعدا به مرکز منتقل کرد.شماری از کاربران اینترنت در روسیه باور ندارند که این حادثه اتفاقی بوده است. آنها می‌گویند این کار برای جلب توجه به روبات ساخت این مرکز بوده است.

  ربات روسی

  شرکت سازنده ربات روسی گفته است این روبات توانایی تعامل با انسان‌ها را دارد و می‌تواند به سئوال‌ها پاسخ دهد و جهت‌ها را نشان دهد.

  ربات روسی


 

تست سقوط آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 ؛ کدام فبلت جان‌سخت‌تر است؟

جمعه 2 مهر 1395 07:36 ب.ظ

 

تست سقوط آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 ؛ کدام فبلت جان‌سخت‌تر است؟

 • تست سقوط آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 ؛ کدام فبلت جان‌سخت‌تر است؟

  یکی از بهترین راه‌های فهمیدن میزان استحکام یک گوشی، انجام تست سقوط است. آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 ، پرچمداران دو غول دنیای تکنولوژی، در برابر هم قرار گرفته‌اند تا میزان استحکام آنها با انجام تست سقوط مشخص شود. اگر می‌خوهید بدانید کدام فبلت محکم‌تر است، در ادامه با ما همراه باشید.

  در یک گوشه رینگ، گلکسی نوت 7 (Galaxy Note 7) قرار گرفته است. فبلت اندرویدی سامسونگ که سعی کرد علاوه بر خاص بودن، محبوبیت گلکسی اس 7 (Galaxy S7) و گلکسی اس 7 اج (Galaxy S7 Edge) را ادامه دهد. اما یک باتری معیوب همه معادلات سامسونگ را بهم زد و سرانجام آنها را مجبور به فراخوانی و جمع‌آوری گلکسی نوت 7 از بازار کرد. کل این ماجرا و حواشی پیرامون آن باعث وارد آمدن ضرری 1.5 بیلیون دلاری به سامسونگ به دلیل فراخوان گوشی، طرح تعویض آن و دیگر هزینه‌های جانبی شد.

  در گوشه دیگر رینگ، آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) را می‌بینیم. فبلتی با دوربین دوگانه در پشت، دکمه هوم خازنی و تاچ 3 بعدی، و حذف جک 3.5 میلیمتری هدفون که با توجه به محبوبیت بالای این برند، خیلی زود موجودی آن در طرح پیش‌فروش به پایان رسید.

  آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 در تست سقوط ؛ کدامیک برنده است؟

  همیشه رقابت بین این دو برند و حتی طرفداران آنها وجود داشت. امروز نیز آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 در تست سقوط در برابر همدیگر قرار گرفته‌اند تا میزان استحکام بدنه آنها مشخص شود. هر دو گوش آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 در این تست از فاصله 1 متری و از جهات چهارگانه‌ی پشت، جلو، پایین و لبه‌های کناری مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در این تست سقوط، گوشی‌ها از قسمت جلو آنقدر رها می‌شوند تا بالاخره از کار بیفتند.

  در ابتدا آیفون 7 از قسمت پشت مورد آزمایش قرار گرفت. گوشی در این تست خراش‌های کمی برداشت اما این خراش‌ها آنقدر جدی نبود که صدمه‌ای به گوشی وارد کند. اما گوشه‌های پایینی گلکسی نوت 7 پس از سقوط از پشت، شکستند. سقوط هر دو گوشی از قسمت پایین نیز خراش‌هایی را روی بدنه آنها ایجاد کرد. این بار نیز آسیب‌های وارد آمده به گلکسی نوت 7 بیشتر بود به طوری که گوشه‌های شکسته شده آن در سقوط از پشت، بیشتر از قبل شد.

  مرحله بعد، تست سقوط آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 از لبه‌های کناری بود. در این مرحله نیز روی بدنه هر دو گوشی خراش‌هایی ایجاد شد اما خیلی جدی نبودند. تا اینجای کار آیفون 7 پلاس گوی سبقت را از رقیبش ربوده است. اما مهمترین قسمت هنوز باقی است؛ سقوط از جلو. همانطور که گفتیم، این مرحله باید آنقدر ادامه داشته باشد تا گوشی از کار بیفتد. در سقوط اول، آسیب‌هایی نسبتا جدی به صفحه نمایش هر دو گوشی آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 وارد آمد اما برقراری تماس با هردو هنوز امکان‌پذیر بود. گلکسی نوت 7 در تست‌های قبلی توانسته بود از 50 سقوط جان سالم به در ببرد و در این زمینه کارنامه درخشانی داشت. این مسئله، کار را برای آیفون 7 پلاس بسیار سخت کرده بود. اما پس از 10 بار سقوط، آیفون 7 پلاس دیگر قادر به ادامه کار نشد و رقابت را به رقیبش واگذار کرد.

  مهمترین دستاوردی که تست سقوط آیفون 7 پلاس و گلکسی نوت 7 برای کاربران به همراه داشت این بود که اگر صاحب یکی از این دو گوشی هستند، بهتر است به فکر خرید یک کیس مناسب برای گوشی گران‌قیمت خود باشند.

  ویدیوی این تست را در زیر ببینید. نظر شما در این خصوص چیست؟ اگر تجربه کار با هرکدام از این دو گوشی را دارید، به نظرتان نتیجه این تست درست است؟