تبلیغات
کلبه عشق من و تو - قیمت گوشی گوگل پیکسل ایکس ال لو رفت

قیمت گوشی گوگل پیکسل ایکس ال لو رفت

چهارشنبه 24 شهریور 1395 11:34 ق.ظ

 

قیمت گوشی گوگل پیکسل ایکس ال لو رفت

 • قیمت گوشی گوگل پیکسل ایکس ال لو رفت

  در حالی که کمتر از یک ماه به رونمایی از دو گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) و گوگل پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL) باقی مانده است، یکی از نویسندگان مطرح دنیای تکنولوژی ادعا می‌کند که گوگل قصد دارد نسخه 128 گیگابایتی مدل ایکس ال گوشی‌های خود را با قیمتی حدود 649 دلار روانه بازار کند. بدون شک اگر چنین ادعایی درست باشد می‌توانیم شاهد حضور محصولی قدرتمند در بازار موبایل باشیم.

  پرده برداری از دو گوشی گوگل پیکسل ایکس و پیکسل ایکس ال که تا پیش از این ما آن‌ها را با نام نکسوس سیلفیش و نکسوس مارلین می‌شناختیم، خیلی نزدیک‌تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. اگر شایعات به واقعیت بپیوندد ما کمتر از یک ماه دیگر نخستین گوشی‌های حاوی لوگوی گوگل (به جز گوشی‌های نکسوس) را از نزدیک مشاهده خواهیم کرد و به نظر می‌رسد هر روزی که می‌گذرد، اطلاعات ما از این محصولات بیش از پیش خواهد شد.

  اخیراً ما متوجه شده‌ایم که دو گوشی گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال نخستین نمایندگان بین‌المللی تراشه اسنپدراگون 821 در خاک آمریکا خواهند بود و اینک شایعات جدید خبر از درز قیمت گوشی ایکس ال می‌دهد.

  به گزارش دوید رودوک (David Ruddock) خبرنگار و نویسنده وب‌سایت معتبر اندروید پلیس، گوشی گوگل پیکسل ایکس ال در بدو ورود خود به بازار موبایل ایالات متحده برچسب قیمت 649 دلاری را ارائه خواهد کرد؛ اگر چه هنوز مشخص نیست که این قیمت برای کدام نسخه از گوشی Google Pixel XL در نظر گرفته شده است. با این حال ما معتقدیم که نسخه 128 گیگابایتی این هندست می‌تواند از چنین قیمت بالایی برخوردار باشد.

  قیمت گوشی گوگل پیکسل ایکس ال

  رودوک همچنین عنوان کرده است که گوگل قیمت گذاری متفاوتی را بر روی محصولات تازه تولیدی خود قرار خواهد داد اما حداقل در اینجا چنین چیزی صدق نمی‌کند. متأسفانه هیچ صحبتی در خصوص قیمت مدل اصلی این خانواده به نام گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) انجام نشده است اما احتمالاً این محصول ارزان قیمت‌تر از مدل ایکس ال خواهد بود.

  حفظ سیاست قیمت گذاری سال گذشته برای تعیین قیمت گوشی گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال

  گوگل سال گذشته گوشی نکسوس 6 پی 5.7 اینچی را در سه نسخه 32 گیگابایتی با قیمت 499 دلار، 64 گیگابایتی با قیمت 549 دلار و 128 گیگابایتی با قیمت 649 دلار روانه بازار موبایل ایالات متحده کرد. این در حالی است که برادر کوچک‌تر آن گوشی نکسوس 5 ایکس با قیمت‌های 379 دلاری (مدل 16 گیگابایتی) و 429 دلاری (مدل 32 گیگابایتی) به فروش می‌رسد.

  با این اوصاف به نظر می‌رسد که گوگل برای قیمت گذاری محصولات جدید خود نیز از همان سیاست قیمت گذاری سال گذشته تبعیت کرده است. در حال حاضر گوشی هوشمند آیفون 7 با قیمت‌های 649 دلار (32 گیگابایتی)، 749 دلار (128 گیگابایتی) و 849 دلار (256 گیگابایتی) و همچنین آیفون 7 پلاس نیز با قیمت‌های 769، 869 و 969 دلار با سه مدل مختلف مشابه آیفون 7 به فروش می‌رسد. حال فروش گوشی گوگل پیکسل ایکس ال با قیمتی برابر 649 دلار می‌تواند نشانه‌ای از ظرفیت داخلی 128 گیگابایتی برای آن باشد تا بتواند به نوعی رقابتش را با محصولات جدید اپل در سطوح بالا و قیمت مناسب‌تر آغاز کند.